Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa

Beldemizde eğitim,sağlık, çiftçilik ve kooperatifçilik alanlarında falliyet gösteren kamu kurumları bulunmaktadır. Bu kurumlardan başlıcaları: 

 

Üsküp Atatürk İlkokulu : 4+4+4 sisteminin geçilmesinin ardından Okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak iki kısma ayrıldı. Eskiden Lise binası olarak kullanılan bina şuanda ilkokul binası olarak kullanılıyor. Burada ana sınıfı öğrencilerimiz ile 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerimiz eğitim görüyorlar. Okul müdürü Ahmet ÖZBEY'dir.

 

Üsküp Atatürk Orta Okulu :  Hatırlanacağı gibi geçmişte Beldemizde iki tane ilkokul vardı. Birinin ismi Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu diğerinin de Kemalpaşa İlköğretim Okulu idi. Kemalpaşa İlköğretim Okulu’nun kapatılmasıyla iki okul bir bünyede toplandı ve lise binasındaki kısım ile üst kısım birleştirildi. Okulun yeni ismi Üsküp Atatürk İlköğretim Okulu oldu. 4+4+4 sistemiyle birlikte orta okul olarak kullanılan eski Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu binasında ana sınıfı öğrencilerimiz ile 5,6,7 ve 8’inci sınıf öğrencilerimiz eğitim görüyorlar.Okul müdür Mustafa AKYÜZ'dür.

 

Üsküplüler Kültür ve Yardımlaşma Derneği : Kırklareli genelinde ve civar illerde büyük potansiyele sahip Üsküplüler arasındaki birlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu arttırmak amacıyla kurulan dernek kısa süre içinde bu doğrultuda önemli adımlar atmıştır ve günümüzde de bu önemli adımları atmaya devam etmektedir. Derneğimiz bugüne kadar 8 olağan genel kurul toplantısı yapmış olup her gelen yönetim derneği bir basamak yukarı taşımıştır. Derneğimizin şuan ki yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor;

     * Arif OKTA

     * İsmail KALKAN

     * Mehmet AKMAN

     * Kenan TERZİ

     * Hidayet SARI

 

Üsküp Aile Sağlığı Merkezi : 2010 yılında aile sağlığı merkezi uygulamasına geçilmesiyle Beldemizde ki Sağlık Ocağı’nın ismi değiştirilip Üsküp Aile Sağlığı merkezi olmuştur. Şuanda Aile Sağlığı Merkezimizde görev yapan aile hekimimizin ismi Ali İhsan ÜSTÜN'dür.

 

S. S. Üsküp Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı : Çiftçilerimiz ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız için önemli bir oluşum olan kooperatif 1962 yılında kuruldu. Yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; 

      * Ekrem AKSU

      * Remzi SÜMER

      * Yalçın AS

      * Emre AYNA

      * Salih BAKSI

S. S. 65 Nolu Üsküp Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi     : Taşımacılık alanında faaliyet gösteren kooperatif 2007 yılında kuruldu.