Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Hüseyin KASAP

 

   18.09.1961 tarihinde Kırklareli Merkez ilçeye bağlı Üsküp beldesinde doğdu. İlk ve Orta Okulu Üsküp’te okudu. İlk ve ortaokulu Üsküp’te okudu. Edirne İmam Hatip Lisesinden 1979 yılında mezun oldu. Aynı yıl din görevlisi olarak göreve başladı. Eskişehir üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümüne devam etti. 1994 yılında Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. Görevi esnasında Kırklareli Din Görevlileri Dernek Başkanlığı ve on yıl kadar Kırklareli Diyanet Vakfı Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Değişik yerlerde ve İl Merkezinde İmam-Hatip olarak görev yaptı ve 15 Ocak 2007 tarihinde emekli oldu.

 

  2008 yılında arkadaşları ile kurulmasında önderlik ettiği Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği’ (KİD-YAD) ni kurdu. Kuruluşundan itibaren Belediye Başkanı seçilene kadar bu derneğin başkanlığını yürüttü.

 

  Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

  30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisinden Üsküp Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sonucunda yine Adalet ve Kalkınma Partisinden ikinci kez Üsküp Belediye Başkanı olarak seçilerek görevine devam etmektedir.

İletişim Bilgileri
Cep Telefonu: 0 506 305 46 42
e-Posta: iletisim@uskup.bel.tr
Facebook https://www.facebook.com/huseyin.kasap.921
Twitter https://twitter.com/HK3961
Instagram:
Başkana Mesaj Gönder!
Ip Adresiniz 18.206.12.157
Ad-Soyad
Telefon
Eposta
Mesajınız
Güvenlik Kodu = İşlemin sonucunu yazınız.