Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Üsküp’lü hemşehrilerimizle birlikte “İYİ Kİ VARSIN EREN” dedik…

 

   Bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları yeni nesle aktarmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, 20 Ocak Perşembe akşamı, Üsküp’lü hemşeherilerimizle birlikte ‘Kesişme: İyi ki Varsın Eren" sinema filmini izledik. Filmi izlemek için belediyemize başvuruda bulunan 100 hemşehrimiz, filmi ücretsiz olarak izledi.

 

  Trabzon'un Maçka ilçesinde, 11 Ağustos 2017' de PKK'lı teröristlerin saklandığı sığınağı güvenlik güçlerine gösterirken şehit düşen kahraman kardeşimiz Eren BÜLBÜL ve teröristlerle çıkan çatışmada Eren kardeşimizi korurken şehit düşen kahramanımız Ferhat GEDİK’in öyküsünün anlatıldığı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini izleyen hemşerilerimiz göz yaşlarına hakim olamadılar.

 

  Film sonrasında bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP; “Belediyemiz olarak bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları yeni nesle aktarmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla bir organizasyon düzenlemek istedik. Vatandaşlarımızdan başvurularımızı topladık ve bu akşam başvuruda bulunan 100 hemşehrimizi ücretsiz olarak sinema salonunda ağırladık. Gayemiz kahramanlarımızı ve bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları yeni nesle aktarmak ve farkındalık oluşturmaktı Bu amaca ulaştığımızı düşünüyorum. Film gerçekten çok duygusal bir film idi. Bu vesile ile canlarını bu vatan uğruna feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekanları Cennet olsun. Ayrıca bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Haberin Fotoğraf Galerisi