Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Söyleşi...

Bu haberimizde sizlere Beldemizde terzilik yapan hemşerimiz Mustafa BALI’yı tanıtmaya çalışacağız. Yıllarını bu meslekte geçirmiş olan BALI’nın, mesleğine ne kadar bağlı olduğunu dükkana adımınızı attığınız anda hissediyorsunuz. Belediyemizden ihale yoluyla kiraladığı dükkanda her gün bir yenilik görmek mümkün. Kendisiyle yaklaşan bayramdan dolayı yoğun olan işlerinin arasında gerçekleştirdik bu söyleşiyi.

1961 yılında Üsküp’te doğduğunu söylüyor ilk olarak bizlere. 6 kardeşin en büyükten küçüğe doğru iki numarası. Terziliğe ilk adımını, Beldemizde yıllarca terzilik yapan Hüseyin CEYLAN’ın yanında atıyor. Geçen zamanın ardından Üsküp’te şuan Hasan ÖZBEY’in çalıştırdığı kahvehane yerinde kendi terzi dükkanını açıyor. İlerleyen zaman onu İstanbul’a getirir. Burada kendi atölyesini açar ve Üsküp’lü birçok hemşerimiz O’nun yanında çalışır. Böylece hem kendisi geçimini sağlıyor hem de kendi hemşerilerine iş kapısı açmış oluyor. İstanbul macerası tam 25 yıl sürüyor. 3 yıl önce yeniden Üsküp’e dönüş yapıyor. 43 yıllık değerli terzimiz, Belediyemizin ihaleye çıkarttığı dükkanı kiralayarak mesleğini devam ettirir.

Dediğimiz gibi dükkana her gidişinizde yeni bir ürün görmek mümkün. Özellikle kendisinin tasarlayıp diktiği avcı yelekleri büyük ilgi görüyor. Bu yelekler için almış olduğu siparişleri yetiştirmek için ekstra mesai yapıyor. Avcı yeleklerini 50,00 Türk Lirası’na satın alabileceğiniz dükkanda bunun yanında; 50,00 Türk Lirası’na montlar, 30,00 Türk Lirası’na normal yelek ve yağmurluk bulabilirsiniz. Ayrıca terzimiz, fabrikalara da iş elbiseleri dikimine başlamış bulunuyor.

Kendisiyle yaptığımız sohbetin ardından eklemek istediği bir şeyler olup olmadığını sorduğumuzda kendisiyle özdeşleşen şu cevabı veriyor bizlere; “Başın düşerse dara, Terzi Mustafa’yı ara…”

Değerli hemşerimiz Mustafa BALI’ya bundan sonraki hayatında sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz.

 

Mustafa BALI irtibat telefonu: 0 535 718 31 82

Haberin Ek Görselleri

Söyleşi...
Söyleşi...
Söyleşi...
Söyleşi...
Söyleşi...
Söyleşi...
Söyleşi...
Söyleşi...